Tisdag
27
Januari
2026
10:00 - 11:30
______________________________________________
Tid: Tisdagen 27e Januari mellan 10.00 > 11.30 (observera - detta är tiden som gäller)
Adress: Framgår på fakturan.
Att tänka på: Om ni tror så behövs för er hämtning - medta eventuella verktyg, lyftredskap/ bärhjälp, stege, påsar/kartonger och lämpligt fordon för bortforsling - för att då kunna hantera det som ska hämtas. Objekten står så som ni sett dem på bilderna, så planera er hämtning därefter. Fackmannamässig demontering är ett måste på sådant som kan komma att kräva mer ingående hantering.
Viktig informaion - LÄS DETTA!
Då det är begränsat med utrymme och utforslingsvägar ifrån restaurangdelen - så kommer objekten som står där tilldelas ett tidsfönster (antingen 10.00 > 11.30 eller 11.30 > 13.30). För att då förenkla för er som ska hämta objekt - både sett till plats/utrymme inne i lokalen, men också till begränsade parkeringsmöjligheter i direkt anslutning. Så var vänlig och ta hänsyn till detta genom att respektera tidsangivelserna. Tack
In-/utväg till restaurangdelen sker via en dubbelsidig trappa (ca. 7st steg). Medtag därmed kompetent bärhjälp, alternativt lämplig lyftutrustning för att kunna hantera det som ska hämtas. Mått på dörrhåll för in-/utpassage är med bredd på 81 cm och en höjd på ca. 180 cm.
Observera även! Fastigheten är K-märkt - detta måste tas i beaktning vid demontering och utforsling.
______________________________________________
Viktig info
Betalning skall vara oss tillhanda innan utlämning kan ske så betala i god tid. Betalningskvittens från bank och fakturauppgifter skall medtagas vid utlämningstillfället.
Köparen skall själv på utsatt tid ombesörja hämtning, lastning, ev. nedmontering / emballering av objektet.
Gällande ej hämtade objekt i PS lokaler så har PS rätt att debitera upp 2500 kr ex moms / vecka per objekt
OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.