Auktionen avslutas

Torsdag, 2020-05-14 16:46

Auktionen avslutad

Lägg till i kalender
Lägg till i Google Kalender Lägg till i Apple Kalender Lägg till i Outlook

Du kan här lägga in en påminnelse i din kalender innan auktionen avslutas

Har du något du vill sälja
 

Hos oss är det
 

Snabbt - Enkelt - Smidigt

SÄLJ MED PS

Flerop Eagel 1000 -97

  • 365363
  • 59231 Vadstena

En hållbar handling

Klimatavtrycket för ett motsvarande nyproducerat objekt är ca 8321kg CO2 . Som jämförelse släpper hushållen i Sverige ut ungefär 7000kg per person årligen. Klicka här för att läsa mer

Info Frakt Visning Utlämning Auktionstyp
Fabrikat Yang
Modell Eagle 1000
Tillverkningsår 1997
Mått L=2900 mm Dj= 2200 mm H=2680mm
Tillbehör inga
Skick på objekt Slitet

Fleroperatinsmaskin med styrsystem Fanuc O-MD

Varvtal 45-4500 rpm

20 verktygsplatser

Max vikt per verktyg 6 kg

Max vikt på arbetsstycke 300 kg

Bordmått B=500 L=1070 

Bt 40 kona

Vikt 4200 kg

 

Köparen svarar för urtag och transport. 

Viktig info

Buden är bindande och serviceavgiften debiteras på alla objekt. Eventuella avvikelser från likvärdiga begagnade varor beskrivs under sektionen Anmärkningar i beskrivningen på objektet och därmed ansvarar inte PS för avvikelsen.
Objektet är EJ TESTAT av auktionsfirman om inget annat sägs i objektsbeskrivningen. Objektsbeskrivningen är framtagen efter bästa möjliga förmåga men är ej bindande i detalj.
OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Frakt ej möjlig på detta objekt

Viktig info

Betalning skall vara oss tillhanda innan utlämning kan ske så betala i god tid. Betalningskvittens från bank och fakturauppgifter skall medtagas vid utlämningstillfället. 
Köparen skall själv på utsatt tid ombesörja hämtning, lastning, ev. nedmontering / emballering av objektet.

Gällande ej hämtade objekt i PS lokaler så har PS rätt att debitera upp 2500 kr ex moms / vecka per objekt

OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Avveckling

Ett bolag ska lägga ner en del av sin verksamhet och behöver då hjälp med att tömma lokaler och sälja av utrustning de inte längre behöver. Detta skiljer sig från en konkursförsäljning då det är en frivillig försäljning.