Auktionen avslutas

Onsdag, 2018-05-09 12:00

Auktionen avslutad

Lägg till i kalender
Lägg till i Google Kalender Lägg till i Apple Kalender Lägg till i Outlook

Du kan här lägga in en påminnelse i din kalender innan auktionen avslutas

Har du något du vill sälja
 

Hos oss är det
 

Snabbt - Enkelt - Smidigt

SÄLJ MED PS

Aircode CX-200 Joniseringsaggregat

  • 383725
  • 41755 Göteborg

En hållbar handling

Klimatavtrycket för ett motsvarande nyproducerat objekt är ca 1530kg CO2 . Som jämförelse släpper hushållen i Sverige ut ungefär 7000kg per person årligen. Klicka här för att läsa mer

Info Frakt Visning Utlämning Auktionstyp

CX-200 är storebror aggregatet till CX-100 och klarar av lite större utrymmen och lite större kontaminering. Det är fristående, rostfritt aggregat som installeras i taket eller på väggen.Friskluftsintag finns tillgängligt för ett ännu bättre resultat. Aggregatet skapar ett rent klimat såväl i soprum,stall, omklädningsrum som i krypgrunder. Aggregatet bryter bl a ner odörer, bakterier, luftburna mikrober,gaser, mögel och svampsporer.

I aggregatet sitter två joniseringsrör som har en driftslängd på ca 9000 driftstimmar.

 

Teknisk data
Placering:     vägg eller tak
Spänning:     230V, 50Hz
Antal rör:     2
Storlek på rör:     35
Energiförbrukning:     20 watt
Vikt:     5,5 kg
Mått:     l: 565mm, b: 165mm, h: 165mm
Arbetsområden:     soprum, garage, krypgrunder, omklädningsrum, häststall m.m.

Viktig info

Buden är bindande och serviceavgiften debiteras på alla objekt. Eventuella avvikelser från likvärdiga begagnade varor beskrivs under sektionen Anmärkningar i beskrivningen på objektet och därmed ansvarar inte PS för avvikelsen.
Objektet är EJ TESTAT av auktionsfirman om inget annat sägs i objektsbeskrivningen. Objektsbeskrivningen är framtagen efter bästa möjliga förmåga men är ej bindande i detalj.
OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Önskas transporthjälp (endast inom Sverige), kontakta ansvarig handläggare.

Viktig info

Betalning skall vara oss tillhanda innan utlämning kan ske så betala i god tid. Betalningskvittens från bank och fakturauppgifter skall medtagas vid utlämningstillfället. 
Köparen skall själv på utsatt tid ombesörja hämtning, lastning, ev. nedmontering / emballering av objektet.

Gällande ej hämtade objekt i PS lokaler så har PS rätt att debitera upp 2500 kr ex moms / vecka per objekt

OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Avyttring

Avyttring innebär att en uppdragsgivare har gods de önskar sälja. Det kan t ex vara ett förråd/lager som behövs tömmas, eller att bolaget har strukturerat om och inte behöver kontorsplatser/utrustning/mm längre. Detta skiljer sig från en konkursförsäljning då det är en frivillig försäljning.