Auktionen avslutas

Torsdag, 2018-12-27 11:43

Auktionen avslutad

Lägg till i kalender
Lägg till i Google Kalender Lägg till i Apple Kalender Lägg till i Outlook

Du kan här lägga in en påminnelse i din kalender innan auktionen avslutas

Har du något du vill sälja
 

Hos oss är det
 

Snabbt - Enkelt - Smidigt

SÄLJ MED PS

LUNDBERG 345 LS

  • 507040
  • 93100 Skellefteå

En hållbar handling

Klimatavtrycket för ett motsvarande nyproducerat objekt är ca 18085kg CO2 . Som jämförelse släpper hushållen i Sverige ut ungefär 7000kg per person årligen. Klicka här för att läsa mer

Info Frakt Visning Utlämning Auktionstyp
Fabrikat LUNDBERG
Modell 345 LS
Tillverkningsår 2009
Driftform Diesel
Drifttimmar 6850 Enligt mätaren
Totalvikt (kg) 5120
Motoreffekt 90 kW
Däckskick (%) Cirka 60%
Skick på objekt Normalt

LUNDBERG 345 LS

50 KM/H

Registreringsnummer: CXD144

Årsmodell: 2009

Timmar: 6850 Enligt mätaren 

Kw: 90

Vikt: 5120 Kg

IDNummer: X094852X

Däck: 420/65R24, Cirka 60% kvarstår av mönsterdjupet 

Trimafäste med hydrauliskt redskapslås

Sex stycken hydraulikuttag fram 

LINCON Centralsmörjning

LED arbetsljus fram och bak

Rotationsljus

Drag

Spricka i framrutan 

Ena lycktglaset bak har en spricka 

Ser ut att vara fuktig i midjan, men läcker inget. 

Behov av en tvätt!

Maskinen är endast enklare testad av oss, startar och går bra

Bra skick

Visning rekomenderas

Se bilder 

 

 

Viktig info

Buden är bindande och serviceavgiften debiteras på alla objekt. Eventuella avvikelser från likvärdiga begagnade varor beskrivs under sektionen Anmärkningar i beskrivningen på objektet och därmed ansvarar inte PS för avvikelsen.
Objektet är EJ TESTAT av auktionsfirman om inget annat sägs i objektsbeskrivningen. Objektsbeskrivningen är framtagen efter bästa möjliga förmåga men är ej bindande i detalj.
OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Önskas transporthjälp (endast inom Sverige), kontakta ansvarig handläggare.

Viktig info

Betalning skall vara oss tillhanda innan utlämning kan ske så betala i god tid. Betalningskvittens från bank och fakturauppgifter skall medtagas vid utlämningstillfället. 
Köparen skall själv på utsatt tid ombesörja hämtning, lastning, ev. nedmontering / emballering av objektet.

OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Avyttring

Avyttring innebär att en uppdragsgivare har gods de önskar sälja. Det kan t ex vara ett förråd/lager som behövs tömmas, eller att bolaget har strukturerat om och inte behöver kontorsplatser/utrustning/mm längre. Detta skiljer sig från en konkursförsäljning då det är en frivillig försäljning.