VW Caddy skåp hantverkarbil från 2010 uttagen 22/12 2009. Som snart gått 9.700 mil.
Det är dax för service. Den indikerar för detta.
Bilen står på vinterdäck/plåtfälgar ca 40% (195/65 R 15)
OBS: Inga sommar däck ingår.
Detta är en bil som har sina skador och defekter. Det finns bucklor, lacksläpp, ytrost, stenskott spår av dekor samt smutsigt invändigt, skåp och motorrum. Överdragsklädsel trasig.
Lock till liten dragkrok framkofångare saknas.
"Större" buckla huv och vänster sida högt ovanför hjulhus bak.
Ungefärliga fraktpriser inom Sverige.
Stockholm. 3100 kr exkl moms
Göteborg. 5400 kr exkl moms
Malmö. 5750 kr exkl moms.
OBS: Om bilen säljs utanför Sverige/Export så kommer registreringsskyltar att plockas bort. Det är då upp till dig som köpare att ta med egna registreringsskyltar eller söka tillfälliga registreringsskyltar hos transportstyrelsen. Kontakta gärna Elaine på elaine.lovgren@ps.se gällande tillfälliga registreringsskyltar.
Vi rekommenderar att utländska köpare ordnar med egen frakt.
Exempel: MULLO Transport.
Vi på PS Skellefteå har lastramp så bilar kan köras på direkt på lastbilen. (bakifrån)
Bilen kan hämtas tidigast 14 dagar efter köpet. Utländska köpare måste ringa eller maila ansvarig handläggare för tid för utlämning.