Skoda Yeti 4x4 diesel från 2013 som snart gått 16.700 mil i bra bruksskick.
Nybesiktad ua och senaste grundservice var gjord ca 2018-12-17. Bilen står på sommardäck ca 20-30% och på aluminiumfälgar. Vinterdäck ca 50% på aluminiumfälgar medföljer.
Bilen har lacksläpp framförallt på förarsidan. Men även stenskott skav och spår av dekor.
Det finns mindre bucklor och de två som syns mest är vänster och höger framskärm/se bilder.
Skodamärke bak är borta.
Ungefärliga fraktpriser inom Sverige.
Stockholm. 3200 kr exkl moms
Göteborg. 5200 kr exkl moms
Malmö. 5850 kr exkl moms.
OBS: Om bilen säljs utanför Sverige/Export så kommer registreringsskyltar att plockas bort. Det är då upp till dig som köpare att ta med egna registreringsskyltar eller söka tillfälliga registreringsskyltar hos transportstyrelsen. Kontakta gärna Elaine på elaine.lovgren@ps.se gällande tillfälliga registreringsskyltar.
Vi rekommenderar att utländska köpare ordnar med egen frakt.
Exempel: MULLO Transport.
Vi på PS Skellefteå har lastramp så bilar kan köras på direkt på lastbilen. (bakifrån)
Bilen kan hämtas tidigast 14 dagar efter köpet. Utländska köpare måste ringa eller maila ansvarig handläggare för tid för utlämning.