Condagrön Porsche 911 Targa från 1971 i bra skick.
Motor, 2.2l med ca 125hk, Zenith förgasare, Magneti Marelli tändning.
Efter att ha stått stilla ca 12 år renoverades Porschen 2009-2010, då utfördes bl.a. -
Rostlagning, defekta delar byttes, lackades om i orginalfärg Condagrön.
Förgasare och bränslepump renoverade i Tyskland.
Körbart skick, mindre oljeläckage från motor.
Ger ett gott helhetsintryck.
Mindre skador och skönhetsfel finns - bl.a. rost i golvet och repa i klädsel på förarplats.
Ursprungligen såld i Tyskland, importerad till Sverige 1984.