NISSAN NP300 från 2011 i väl använt skick då den använts som fordon inom gruvbranchen.
Den har endast 13632mil på mätaren, men det finns gott om slitage utvändigt i form av repor, skav, bucklor och skador. Invändigt är den ganska smutsig, men har överdragsklädsel fram som besparat från visst slitage. Skadade baklyktor, samt skada i främre stötfångare.
Bilen är endast enklare testad, Batteri är ganska trött, så de skulle behöva ladda alt- bytas ut. Instrumenteringen visar ej vilket växelval som är valt, 2wd/4wd, men vid ett enklare test verkar den växla mellan som den ska.
Ratten är ej centrerad, den är sned när man kör rakt framåt, ingen felsökning eller annan test av dess utrustning är gjord.
Manuella dörrlåset verkar krångla.
Vid besiktning fick den en del 2:or som behöver åtgärdas inför ombesiktning som skall ske senast 2021-01-25, men körförbud inträder 2020-12-28.
Besiktningsprotokoll ligger bifogat som fil i objektet.
Står på vinterdäck på plåtfälg, däcken är nötta.
Service & ABS lampa lyser.
Kupevärmare som syns på bild ingår ej.
Besiktningsprotokoll