Auktionen avslutas

Torsdag, 2019-10-31 12:40

Auktionen avslutad

Lägg till i kalender
Lägg till i Google Kalender Lägg till i Apple Kalender Lägg till i Outlook

Du kan här lägga in en påminnelse i din kalender innan auktionen avslutas

Har du något du vill sälja
 

Hos oss är det
 

Snabbt - Enkelt - Smidigt

SÄLJ MED PS

RIEJU MRX RACING Reg:KHT188

  • 598829
  • 94293 Älvsbyn

En hållbar handling

Klimatavtrycket för ett motsvarande nyproducerat objekt är ca 208kg CO2 . Som jämförelse släpper hushållen i Sverige ut ungefär 7000kg per person årligen. Klicka här för att läsa mer

Info Frakt Visning Utlämning Auktionstyp
Fabrikat RIEJU
Modell MRX RACING
Registreringsnummer KHT188
Tillverkningsår 2007
Mätarställning (km) 6974 Enligt mätaren
Drivmedel Bensin
Besiktad (datum) 2007-04-17
Skick på objekt Reparationsobjekt

Moped RIEJU MRX RACING 

Registreringsnummer: KHT188

Årsmodell: 2007

Mil: 697 Enligt mätaren 

Säljes som repobjekt då den har en del fel och brister 

Saknar nyckel, därmed ej uppstartad ( men skall fungera enligt uppgifter ) 

Framdämparen är i behov av byte 

Drevet bak är dåligt 

Enligt uppgifter så är mopeden ej orginal, vet ej vad som är åtgärdat. 

Diverse plasdetaljer är skadade / trasiga 

Saknar registreringsskylt. 

Det kvarstår cirka 30-40% av mönsterdjupet på båda däcken. 

Se bilder, visning rekommenderas 

 

Viktig info

OBS! Detta är en tvångsförsäljning då objektet tillhör ett konkursbo. I enlighet med våra allmänna villkor är det därmed inte möjligt att reklamera detta köp.
Buden är bindande och serviceavgiften debiteras på alla objekt. Eventuella avvikelser från likvärdiga begagnade varor beskrivs under sektionen Anmärkningar i beskrivningen på objektet och därmed ansvarar inte PS för avvikelsen.
Objektet är EJ TESTAT av auktionsfirman om inget annat sägs i objektsbeskrivningen. Objektsbeskrivningen är framtagen efter bästa möjliga förmåga men är ej bindande i detalj.
OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Önskas transporthjälp (endast inom Sverige), kontakta ansvarig handläggare.

Viktig info

Då budgivare har en undersökningsplikt av objektet rekommenderas starkt att man går på visningen. PS är inte ansvarig för om budgivaren försummar sin undersökningsplikt.

Viktig info

Betalning skall vara oss tillhanda innan utlämning kan ske så betala i god tid. Betalningskvittens från bank och fakturauppgifter skall medtagas vid utlämningstillfället. 
Köparen skall själv på utsatt tid ombesörja hämtning, lastning, ev. nedmontering / emballering av objektet.

OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Konkurs

OBS! Detta är en tvångsförsäljning då objektet tillhör ett konkursbo. I enlighet med våra allmänna villkor är det därmed inte möjligt att reklamera detta köp.