Nissan Navara D40 2,5dCi i normalt skick för att vara ett arbetsfordon.
Har gått 11075mil, servicehistorik finns.
Startar och går bra, men upplevs lite svag i motorn vid acceleration och belastning.
Endast enklare testkörd.
Står på vinterdäck på alufälgar, mönsterdjup ca 50%.
Medföljer sommardäck på alufälhgar med ca 50% mönsterdjup.
Utförd Trafiksäkerhetskontroll på Besikta, se protokoll bland filer.
Finns en del repor skav och bucklor utvändigt, inuti ser man visst slitage på förarstolen, men i övrigt relativt hel och ren.
Ungefärliga fraktpriser inom Sverige.
Stockholm. 4.926 kr exkl moms
Göteborg. 8.016 kr exkl moms
Malmö. 9.021 kr exkl moms.
OBS: Om bilen säljs utanför Sverige/Export:
så kommer registreringsskyltar att plockas bort. Det är då upp till dig som köpare att ta med egna registreringsskyltar eller söka tillfälliga registreringsskyltar hos transportstyrelsen. Kontakta gärna handläggare gällande tillfälliga registreringsskyltar.
Vi rekommenderar att utländska köpare ordnar med egen frakt.
Exempel: MULLO Transport.
Bilen kan hämtas tidigast 14 dagar efter köpet. Utländska köpare måste ringa eller maila ansvarig handläggare för tid för utlämning.
Trafiksäkerhetsprotokoll