Yamaha Phazer säljs som är en reservdelsmaskin eller renoveringsobjekt. Denna snöskoter börjar vara mer och mer ovanlig. Så kanske finns det någon därute som har en liknade skoter och behöver delar eller vill ha en större utmaning och renovera upp denna.
Registreringsskylt saknas.
Här har ni nu chansen.
Skotern är ej uppstartad utan endast kolla så att motorn har komp och det har den.
Mattan verkar vara bytt och i bruksskick vad vi ser. Mattan är 38 cm bred.
Det sitter plastbelag/nötta på skidorna.
Det finns en hel del anmärkningar/fel. Här kommer några.
Sadel sprucken/trasig.
Batteri saknas.
Luftburk/filter saknas.
El bör ses över.
Vajrar går trögt.
Huven har sprickor och skador. Sitter dessutom ej fast.
Frontparti och kofångare saknas.
Glapp i framvagn/styrning.
mm. mm. mm.
Se detta som en reservdelsmaskin eller större renoveringsobjekt.
Fraktmått: L 3000 x B 1100 x H 1250