Travers Kone 5 ton,
spännvidd 12 meter,
längd 20 meter
Telfer Kone 5 ton
Inköpt 1985, bruksskick, besiktigad fram till för två år sedan, därefter inte så mycket använd.
Köpare svarar för nermontering och ansvarar för ev skador på fastighet/inventarier i samband med nermontering. En truck finns att hyra på plats, övrig utrustning medtas av köpare för nermontering.