En trevlig liten Opel med fåtal ägare och låg mätarställning.
Bilen har tidigare varit i ett dödsbo och har stått still i många år , mätarställning är endast 2900 mil, det kan ej bekräftas.
Nuvarande ägaren renoverade bilen för ca 5 år sedan och efter det har bilen mestadels stått i varmgarage.
Motor går fint och det var inga tekniska amnärkningar på senaste besiktningen.
Invändigt i mycket fint och orenoverat skick.
Utvändigt är den omlackad, det är ingen utställningslack och det finns någon färgrinning samt någon blåsa men helhetsintrycket är fint.
Det finns inte många bevarade bilar av den här modellen speciellt inte med få ägare och låg mätarställning.
Bilen levereras i Arvika.
Skickbeskrivning är gjord ihop med ägaren. Det är upp till köparen att undersöka och bedöma bilen vid leverans.
Vid leverans skall betalning vara gjord och hämtning sker hos säljaren(om ingen annat anges) efter överenskommelse. Säljare och köpare ansvarar för ägarbyte i samband med leverans.













































































































