Fin VW Amarok med Highlinepaket samt extra utrustad med krombågar och extraljus.
Alufälgar med sommardäck som har olika slitage men är godkända , vinterdäck på alufälgar
Ägd av privatperson varför bilen ej är momspliktig . Välskött och servad med stämplad servicebok.
Utvändigt i gott skick med hänsyn till fordonstypen, mindre skavanker finns men gott allmänskick.
Invändigt i normalt bruksskick. Vid kortare provkörning verkar motor och växling normal , det känns vibrationer i bilen vid vissa hastigheter , det är ej utrett vad detta beror på , bilen är körbör men bör ses över. PS auction har ej utfört fullständig teknisk test på bilen.
Leveransort är Charlottenberg i Värmland.