Volkswagen Crafter 35 Skåp med baggavellyft från Zepro.
Fordonsstatus: Avställd
Fordonsslag: Lastbil
Senast godkända besiktning: 2019-06-03
Besiktigas senast: 2021-03-31
Årsskatt: 5642 kr
Kaross: 30 (Skåp - Separat Karosserienhet)
Längd: 6950 mm
Bredd: 2200 mm
Totalvikt: 3500 kg
Max lastvikt: 850 kg
Lastutrymmets längd: 4400 mm
Övrigt: Fordonet har varit stillastående en längre stund så batteriet börjar bli urladdat. Fordonet startade under dokumentation även om batteriet var trött. Broms på högerbakdäck ligger fast så fordonet kunde ej testköras under dokumentation. Övrigt så finns mindre skador på skåpet i form av repor. Inga revor kunde uppmärksammas under dokumentationen. Chassit höger bak skall enligt uppgifter fått sig en smäll och vara knäckt. Bakgavellyften behöver ses över då den inte stängs helt.
Allmän genomgång och service behövs.
Pirra och palllyft ingår ej i köpet av fordonet.
Eventuella fordonsrelaterade skulder medföljer fordonet, du kan läsa mer om detta här: https://transportstyrelsen.se/sv/vagtrafik/Fordon/Fordonsrelaterade-skulder/
Vi rekommenderar att du som köpare själv kontrollerar det aktuella skuldläget innan du budar på bilen. Detta görs genom att ringa till Transportstyrelsens talsvar på telefon 0771-141516.
•OBS! Om bilen säljs utanför Sverige/ Export så kommer registreringsskyltarna att plockas bort. Fordonet levereras avställt och utan försäkring för att transporteras på väg.