Auktionen avslutas

Torsdag, 2021-02-04 12:18

Auktionen avslutad

Lägg till i kalender
Lägg till i Google Kalender Lägg till i Apple Kalender Lägg till i Outlook

Du kan här lägga in en påminnelse i din kalender innan auktionen avslutas

Har du något du vill sälja
 

Hos oss är det
 

Snabbt - Enkelt - Smidigt

SÄLJ MED PS

SEAT LEON 2,0 TFSI FR, 197 hk

  • 750660
  • 70360 Örebro

En hållbar handling

Klimatavtrycket för ett motsvarande nyproducerat objekt är ca 1779kg CO2 . Som jämförelse släpper hushållen i Sverige ut ungefär 7000kg per person årligen. Klicka här för att läsa mer

Info Frakt Visning Utlämning Auktionstyp
Fabrikat SEAT
Modell LEON 2,0 TFSI FR
Registreringsnummer FLP754
Chassinummer/VIN VSSZZZ1PZ7R096534
Tillverkningsår 2007
Mätarställning (km) 172617
Motoreffekt 197 hk
Växellåda Automat
Drivmedel Bensin
Totalvikt (kg) 1940
Tjänstevikt (kg) 1450
Max lastvikt (kg) 490
Max släpvagnsvikt, B-körkort (kg) 1400
Antal nycklar 2
Besiktad (datum) 191029
Besiktas senast 201231
Årsskatt 2098
Däck Dubbdäck
Skick på däck Bra
Skick på vinterdäck Normalt
Mönsterdjup (mm) 6 mm
Skick på objekt Normal

SEAT LEON 2,0 TFSI FR, 197 hk
Lackskada på vänster bak skärm enligt bilden samt liten repa på skärmkanten enligt bild.

Lackskada på passagerarsida mellan vindruta och dörren enligt bild
Vinter däck som nya
Bilen går bra maskinellt
Mindre stenskott finns

Viktig info

OBS! Detta är en tvångsförsäljning då objektet tillhör ett konkursbo. I enlighet med våra allmänna villkor är det därmed inte möjligt att reklamera detta köp.
Buden är bindande och serviceavgiften debiteras på alla objekt. Eventuella avvikelser från likvärdiga begagnade varor beskrivs under sektionen Anmärkningar i beskrivningen på objektet och därmed ansvarar inte PS för avvikelsen.
Objektet är EJ TESTAT av auktionsfirman om inget annat sägs i objektsbeskrivningen. Objektsbeskrivningen är framtagen efter bästa möjliga förmåga men är ej bindande i detalj.
OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Frakt ej möjlig på detta objekt

Viktig info

Då budgivare har en undersökningsplikt av objektet rekommenderas starkt att man går på visningen. PS är inte ansvarig för om budgivaren försummar sin undersökningsplikt.

Viktig info

Betalning skall vara oss tillhanda innan utlämning kan ske så betala i god tid. Betalningskvittens från bank och fakturauppgifter skall medtagas vid utlämningstillfället. 
Köparen skall själv på utsatt tid ombesörja hämtning, lastning, ev. nedmontering / emballering av objektet.

Gällande ej hämtade objekt i PS lokaler så har PS rätt att debitera upp 2500 kr ex moms / vecka per objekt

OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Konkurs

OBS! Detta är en tvångsförsäljning då objektet tillhör ett konkursbo. I enlighet med våra allmänna villkor är det därmed inte möjligt att reklamera detta köp.