VW Caddy 2.0 TDI Maxi Skåp 4-motion från 2012 som snart endast gått 5.900 mil.
Senaste grundservice är gjord 2021-04-15.
Bilen står på sommardäck på plåtfälg ca 75%.
Vinterdäck/dubb på aluminiumfälgar ca 50% följer med.
Bilen har drag och extern backkamera.
Det finns skav, stenskott, repor och bucklor på bilen.
Det som utmärker skador är skada på förardörr samt sparklåda.
Även bakkofångare har skrapskador.
Vänster bakdörr har även en buckla.
Höger baklykta bak har borta en glasbit.
Motorkåpa saknas.
Motorrum smutsigt.
Inredning i bruksskick.
OBS
Visning sker efter överenskommelse med handläggare Pelle Holmström 072-5338002 eller pelle.holmstrom@ps.se
Utlämning onsdag 29/9 kl 09,00-15,30.
Övrig info felaktig.
Cirka fraktpriser inom Sverige.
Stockholm. 5.055 kr exkl moms
Göteborg. 8.243 kr exkl moms
Malmö. 9.278 kr exkl moms.
(Upphämtning av fordon kommer att ske inom 14 dagar)
OBS: VIKTIG INFO FÖR UTLÄNSKA KÖPARE.
Om bilen säljs utanför Sverige/Export så kommer registreringsskyltar att plockas bort. Det är då upp till dig som köpare att ta med egna registreringsskyltar eller söka tillfälliga registreringsskyltar hos transportstyrelsen.
Vi på PS Skellefteå har eventuellt tillgång till lastramp så bilar kan köras på direkt på lastbilen. (bakifrån) Skall lastramp användas så måste vi få veta det senast en dag före så att vi kan kontakta företaget som äger lastrampen och boka in den.
Utländska köpare måste maila ansvarig handläggare för tid för utlämning.
Kommer inte köpare själv så måste köparen maila vem som kommer samt personens körkort och hämtar fordonet. Är inte detta gjort så lämnas inte fordonet ut.
Fraktbolaget måste uppvisa ex fakturan på fordonsköpet så att vi vet vad som skall lämnas ut.
Vi rekommenderar att utländska köpare ordnar med egen frakt. Exempel: MULLO Transport.