Auktionen avslutas

Torsdag, 2021-04-22 13:53

Auktionen avslutad

Lägg till i kalender
Lägg till i Google Kalender Lägg till i Apple Kalender Lägg till i Outlook

Du kan här lägga in en påminnelse i din kalender innan auktionen avslutas

Har du något du vill sälja
 

Hos oss är det
 

Snabbt - Enkelt - Smidigt

SÄLJ MED PS

1 Pall Med 2 Fat Frixol Motorolja Syntet E4S 10W-40, 416L

  • 763716
  • 60223 Norrköping

En hållbar handling

Klimatavtrycket för ett motsvarande nyproducerat objekt är ca 974kg CO2 . Som jämförelse släpper hushållen i Sverige ut ungefär 7000kg per person årligen. Klicka här för att läsa mer

Info Frakt Visning Utlämning Auktionstyp

Användningsområde:

Frixol Motorolja Syntet E4 S 10W-40
Syntetiskt baserad högpresterande motorolja som är speciellt utvecklad för Euro V och VI dieselmotorer med låga emissionsvärden. Denna olja passar speciellt fordonsparker bestående av både Scania och Volvo och ger förlängda bytesintervall i enlighet med Scania LDF-3 och Volvo VDS-3 specifikationen. Frixol Motorolja Syntet E4 S 10W-40 passar naturligtvis även ett flertal andra fordon och fordonstillverkare där en olja enligt någon av nedanstående kvalitet efterfrågas.

Kvalitetsnivå:

ACEA E4, E7, API CI-4, Scania LDF-3, Volvo VDS-3, MAN 3277, MB 228.5, Renault RXD, RLD-2

Fri frakt inom Sverige

Säkerhetsdatablad Produktblad

Viktig info

Buden är bindande och serviceavgiften debiteras på alla objekt. Eventuella avvikelser från likvärdiga begagnade varor beskrivs under sektionen Anmärkningar i beskrivningen på objektet och därmed ansvarar inte PS för avvikelsen.
Objektet är EJ TESTAT av auktionsfirman om inget annat sägs i objektsbeskrivningen. Objektsbeskrivningen är framtagen efter bästa möjliga förmåga men är ej bindande i detalj.
OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Objektet skickas inom Sverige till din angivna adress hos PS. Frakt ingår. Fraktar EJ till utlandet. Kontrollera att rätt leveransadress är angiven i din profil

Viktig info

Betalning skall vara oss tillhanda innan utlämning kan ske så betala i god tid. Betalningskvittens från bank och fakturauppgifter skall medtagas vid utlämningstillfället. 
Köparen skall själv på utsatt tid ombesörja hämtning, lastning, ev. nedmontering / emballering av objektet.

Gällande ej hämtade objekt i PS lokaler så har PS rätt att debitera upp 2500 kr ex moms / vecka per objekt

OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Avyttring

Avyttring innebär att en uppdragsgivare har gods de önskar sälja. Det kan t ex vara ett förråd/lager som behövs tömmas, eller att bolaget har strukturerat om och inte behöver kontorsplatser/utrustning/mm längre. Detta skiljer sig från en konkursförsäljning då det är en frivillig försäljning.