Eckert Jantar 2020 Plasma/gasskärare i absolut nyskick
Gångtid 150h
Strömkälla
Kjellberg Smartfocus 200
Kombinerad Plasma+gasskärare
Förlängd bom för skärning utanför bordet eller montering utav rörskärningsutrustning (ingår ej)
Plasma märkning/etsning + punktmärkning
1st Extra Plasma Skärhuvud
Inklusive Lufttork
Inklusive slitagedelar för skärning
Max materialtjocklek i stål 0,5-100mm (Enl begränsning på bordet, gasskäraren klarar upp till 200mm)
Max materialtjocklek i rostfritt 0,5-60mm
Max materialtjocklek aluminium 0,5-60mm
Bordsyta
Bredd 2000mm
Längd 6000mm (möjlighet att korta ner bordet med 1500,3000,4500mm)
Vikt ca 4500kg
Längd 8.5m
Bredd 5m
Höjd 2.2m
Truck finns för demontage/lastning
Köparen står för demontage, säljaren är behjälplig.