Porsche 928.
Tillverkad 1987.
125316km (Kan ej garanteras).
Automat.
Bilen har varit Obesiktad sedan 2016.
Bilen har stått i 10 år. endast körts ett fåtal mil under de åren.
Importerad.
Skattefri.
Däck Highperformer sport HS-2 225/50R19 4-5mm.
Motorn startar fint efter första uppstarten på ca 1 år vid dokumentering.
Tjänstevikt 1680kg.
Totalvikt 1920kg.
Längd 4550mm.
Bredd 1840mm.
All el fungerar inkl larmlampor.
NPS XMAX.
Takluckan funkar men går emot innertaket därav skavslitage.
Diverse stenskott främre stöt.
Vid undersökning hittas inget läckage.
Diverse skador runt om bilen, se bilder.
AC ur funktion.