Mercedes Citan med plats för fem personer säljs på uppdrag av konkursförvaltare.
Bland utrustningen hittar vi takräcke, fem sittplatser, LED-ljusramp och dragkrok.
Bilen står på sommardäck med ca 4-5mm mönsterdjup runt om.
Anmärknignar:
Ytrost förekommer
Stenskott och repor förekommer
Vindruta sprickor samt repig
Buckla höger framdörr
Strålkastare vänster lyser ej
Skav slitage förarstol
I behov av tvätt och städ
Bilen är belagd med skulder, från exempelvis obetalda tullavgifter, parkeringsböter eller liknande på i dagsläget 7755kr. Skulden följer fordonet och kommer inte betalas av konkursboet eller auktionsfirman.
Bilen känns helt OK att köra och kan bli ett bra bruksfordon efter översyn av anmärkningar.