Auktionen avslutas

Torsdag, 2021-12-02 15:51

Auktionen avslutad

Lägg till i kalender
Lägg till i Google Kalender Lägg till i Apple Kalender Lägg till i Outlook

Du kan här lägga in en påminnelse i din kalender innan auktionen avslutas

Har du något du vill sälja
 

Hos oss är det
 

Snabbt - Enkelt - Smidigt

SÄLJ MED PS

Flytande Tikibar (Flotte)

  • 812108
  • 45745 Hamburgsund

En hållbar handling

Klimatavtrycket för ett motsvarande nyproducerat objekt är ca 2703kg CO2 . Som jämförelse släpper hushållen i Sverige ut ungefär 7000kg per person årligen. Klicka här för att läsa mer

Info Frakt Visning Utlämning Auktionstyp
Skick på objekt Bra

Flytande Tikibar.

Hemmagjord.

Motor: Yamaha 40hp

Storlek: Flotten är utformad som en octagon på 20 m2 (5x5m)

Konstruktion: Stomme av 45x170 tryckimpregnerad och ihopskruvad med syrafast rostfri skruv.

Trallen är av 34x145 tryckimpregnerad och ihopskruvad med syrafast rostfri skruv.

Flyter med hjälp av 24 st 200 liters tunnor.

Bärkraft på 4,4 ton brutto.

Flotten körs från insidan av baren där ratt och reglage finns.

Ljud, ljus och lanternor drivs av ett 12 volts batteri. (håller ca 12.15 timmar)

Laddare medföljer ej.

 

Viktig info

Buden är bindande och serviceavgiften debiteras på alla objekt. Eventuella avvikelser från likvärdiga begagnade varor beskrivs under sektionen Anmärkningar i beskrivningen på objektet och därmed ansvarar inte PS för avvikelsen.
Objektet är EJ TESTAT av auktionsfirman om inget annat sägs i objektsbeskrivningen. Objektsbeskrivningen är framtagen efter bästa möjliga förmåga men är ej bindande i detalj.
OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Önskas transporthjälp, kontakta ansvarig handläggare.

Viktig info

Betalning skall vara oss tillhanda innan utlämning kan ske så betala i god tid. Betalningskvittens från bank och fakturauppgifter skall medtagas vid utlämningstillfället. 
Köparen skall själv på utsatt tid ombesörja hämtning, lastning, ev. nedmontering / emballering av objektet.

OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Avyttring

Avyttring innebär att en uppdragsgivare har gods de önskar sälja. Det kan t ex vara ett förråd/lager som behövs tömmas, eller att bolaget har strukturerat om och inte behöver kontorsplatser/utrustning/mm längre. Detta skiljer sig från en konkursförsäljning då det är en frivillig försäljning.