Auktionen avslutas

Auktion avbruten

Objekt utgår

Har du något du vill sälja
 

Hos oss är det
 

Snabbt - Enkelt - Smidigt

SÄLJ MED PS

Serverskåp

  • 826392
  • 93157 Skellefteå
Info Frakt Visning Utlämning Auktionstyp
Skick på objekt Normalt
Skick på objekt Normal

Serverskåp, komplett med utrustning.

Mått: Cirka 120x206x60 cm. 

Dell, PowerEdge R630, 64GB, Intel Xeon E5-2630 v3 x2

HP, ProLiant DL360p Gen8, 64GB, Intel Xeon E5-2603 x2

Synology, DS1821+

Synology, DS214+

Netgear, ReadyNAS 3138

Cisco, SG200-26

Total diskkapacitet på NAS är ca. 28TB.

Köparen ansvarar för urmontering.

Se bilder. 

Viktig info

OBS! Detta är en tvångsförsäljning då objektet tillhör ett konkursbo. I enlighet med våra allmänna villkor är det därmed inte möjligt att reklamera detta köp.
Buden är bindande och serviceavgiften debiteras på alla objekt. Eventuella avvikelser från likvärdiga begagnade varor beskrivs under sektionen Anmärkningar i beskrivningen på objektet och därmed ansvarar inte PS för avvikelsen.
Objektet är EJ TESTAT av auktionsfirman om inget annat sägs i objektsbeskrivningen. Objektsbeskrivningen är framtagen efter bästa möjliga förmåga men är ej bindande i detalj.
OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Frakt ej möjlig på detta objekt

Viktig info

Då budgivare har en undersökningsplikt av objektet rekommenderas starkt att man går på visningen. PS är inte ansvarig för om budgivaren försummar sin undersökningsplikt.

Viktig info

Betalning skall vara oss tillhanda innan utlämning kan ske så betala i god tid. Betalningskvittens från bank och fakturauppgifter skall medtagas vid utlämningstillfället. 
Köparen skall själv på utsatt tid ombesörja hämtning, lastning, ev. nedmontering / emballering av objektet.

OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Konkurs

OBS! Detta är en tvångsförsäljning då objektet tillhör ett konkursbo. I enlighet med våra allmänna villkor är det därmed inte möjligt att reklamera detta köp.