Auktionen avslutas

Tisdag, 2022-01-04 13:33

Auktionen avslutad

Lägg till i kalender
Lägg till i Google Kalender Lägg till i Apple Kalender Lägg till i Outlook

Du kan här lägga in en påminnelse i din kalender innan auktionen avslutas

Har du något du vill sälja
 

Hos oss är det
 

Snabbt - Enkelt - Smidigt

SÄLJ MED PS

Moped Mgb Delivery 2013

  • 851163
  • 44430 Stenungsund

En hållbar handling

Klimatavtrycket för ett motsvarande nyproducerat objekt är ca 2075kg CO2 . Som jämförelse släpper hushållen i Sverige ut ungefär 7000kg per person årligen. Klicka här för att läsa mer

Info Frakt Visning Utlämning Auktionstyp
Fabrikat MGB DELIVERY KN50ZH
Modell MGB DELIVERY
Registreringsnummer LUF706
Chassinummer/VIN LRYHCBL06C0400630
Årsmodell 2013
Tillverkningsår 2013
Mätarställning (km) 1104
Motoreffekt 2,3 kW
Slagvolym 49 cm3

Fordonsstatus: Avställd (2013-03-13)

Vägtrafikregisteravgift: 65 kronor

Debitering vid påställning (inkl. avgifter):145 kronor

Längd: 2420 mm

Bredd: 950 mm

Höjd: 1050 mm

Tjänstevikt (faktisk vikt): 148 kg

Max lastvikt: 175 kg

Totalvikt: 323 kg

Låter fint i motorn och går bra 

En blinkers ur funktion 

Verkar vara en läcka vid bensinkranen 

Viktig info

Buden är bindande och serviceavgiften debiteras på alla objekt. Eventuella avvikelser från likvärdiga begagnade varor beskrivs under sektionen Anmärkningar i beskrivningen på objektet och därmed ansvarar inte PS för avvikelsen.
Objektet är EJ TESTAT av auktionsfirman om inget annat sägs i objektsbeskrivningen. Objektsbeskrivningen är framtagen efter bästa möjliga förmåga men är ej bindande i detalj.
OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Frakt ej möjlig på detta objekt

Viktig info

Betalning skall vara oss tillhanda innan utlämning kan ske så betala i god tid. Betalningskvittens från bank och fakturauppgifter skall medtagas vid utlämningstillfället. 
Köparen skall själv på utsatt tid ombesörja hämtning, lastning, ev. nedmontering / emballering av objektet.

Gällande ej hämtade objekt i PS lokaler så har PS rätt att debitera upp 2500 kr ex moms / vecka per objekt

OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Avyttring

Avyttring innebär att en uppdragsgivare har gods de önskar sälja. Det kan t ex vara ett förråd/lager som behövs tömmas, eller att bolaget har strukturerat om och inte behöver kontorsplatser/utrustning/mm längre. Detta skiljer sig från en konkursförsäljning då det är en frivillig försäljning.