Auktionen avslutas

Tisdag, 2025-12-16 13:31

2D 17H 43M

Lägg till i kalender
Lägg till i Google Kalender Lägg till i Apple Kalender Lägg till i Outlook

Du kan här lägga in en påminnelse i din kalender innan auktionen avslutas

SERVICEAVGIFT: 8% av vinnande bud , minst 250 SEK (EXKL 25% MOMS)

Frakt möjlig, se fraktfliken

Nuvarande bud

18 000 SEK

18000 SEK = 1653.23 EUR

exkl 25% moms

Reservationspris ej uppnått

DITT BUD MÅSTE VARA MINST 18 100 SEK

SEK

Har du några frågor om objektet?

Christian Bertilsson

Har du något du vill sälja
 

Hos oss är det
 

Snabbt - Enkelt - Smidigt

SÄLJ MED PS

Motvikstruck Mitsubishi FD35N -12 s/n

  • 891604
  • 29165 Kristianstad

En hållbar handling

Klimatavtrycket för ett motsvarande nyproducerat objekt är ca 9739kg CO2 . Som jämförelse släpper hushållen i Sverige ut ungefär 7000kg per person årligen. Klicka här för att läsa mer

Info Frakt Visning Utlämning Auktionstyp
Fabrikat Mitsubishi
Modell FD35N
Tillverkningsår 2011
Drifttimmar 6276
Driftform Diesel
Totalvikt (kg) 5387
Max lyftkapacitet (kg) 3500
Max lyfthöjd (cm) 5030
Utrustning Sidoföring, Sidoföring och spridning, Gaffelspridning
Skick på objekt Normal

5387kg
Lyfter 3500kg
Lyfthöjd 5030mm
Tiltvinkel bakåt 6 grader

Service genomförd maj månad 2025 av Fangol truckservice

Anmärkningar

Dåligt batteri. Måste laddas för att starta.
Enbart enklare provkört och upphissat pallar. 
Varit i drift på lager fram tills nu.

Viktig info

Buden är bindande och serviceavgiften debiteras på alla objekt. Eventuella avvikelser från likvärdiga begagnade varor beskrivs under sektionen Anmärkningar i beskrivningen på objektet och därmed ansvarar inte PS för avvikelsen.
Objektet är EJ TESTAT av auktionsfirman om inget annat sägs i objektsbeskrivningen. Objektsbeskrivningen är framtagen efter bästa möjliga förmåga men är ej bindande i detalj.
OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Önskas transporthjälp, kontakta ansvarig handläggare.

29165 Kristianstad

Ingen planerad visning av detta objekt. Men intresseanmälan kan skickas till ansvarig handläggare om visning önskas.

Utlämning sker i samråd med ansvarig handläggare.

Frakt betalas separat eller avhämtning efter överenskommelse.

Viktig info

Betalning skall vara oss tillhanda innan utlämning kan ske så betala i god tid. Betalningskvittens från bank och fakturauppgifter skall medtagas vid utlämningstillfället. 
Köparen skall själv på utsatt tid ombesörja hämtning, lastning, ev. nedmontering / emballering av objektet.

Gällande ej hämtade objekt i PS lokaler så har PS rätt att debitera upp 2500 kr ex moms / vecka per objekt

OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Avyttring

Avyttring innebär att en uppdragsgivare har gods de önskar sälja. Det kan t ex vara ett förråd/lager som behövs tömmas, eller att bolaget har strukturerat om och inte behöver kontorsplatser/utrustning/mm längre. Detta skiljer sig från en konkursförsäljning då det är en frivillig försäljning.