Auktionen avslutas

Torsdag, 2023-12-21 13:08

Auktionen avslutad

Lägg till i kalender
Lägg till i Google Kalender Lägg till i Apple Kalender Lägg till i Outlook

Du kan här lägga in en påminnelse i din kalender innan auktionen avslutas

Har du något du vill sälja
 

Hos oss är det
 

Snabbt - Enkelt - Smidigt

SÄLJ MED PS

BOLINDER-MUNKTELL Volvo 430 T -78

  • 898512
  • 79292 Mora

En hållbar handling

Klimatavtrycket för ett motsvarande nyproducerat objekt är ca 5040kg CO2 . Som jämförelse släpper hushållen i Sverige ut ungefär 7000kg per person årligen. Klicka här för att läsa mer

Info Frakt Visning Utlämning Auktionstyp


BOLINDER-MUNKTELL Volvo 430 T -78

7675 timmar

 ALÖ Quicke 2000 lastare som är ombyggd till hydraulisk tipp av skopa

servostyrning 

snabbväxel 

sitter tyngder på bak fälgarna     

Hitchdrag och Lantbruksdrag

 ett fint Vajerspel för bak montering 

Skopa 180 cm

Motor renoverad vid ca vid
5200timmar

Snabbkopplingar till hydraulkopplingar

kedjor 

fina däck bak ok fram  

Motvikten bak ingår ej i objektet

En riktigt fin och välvårdad traktor efter sin ålder se kvitto för all som är gjort på den under åren

vill man komma på visning var vänlig kontakta handläggare 

OBS....står ej på Mossvägen 1

Viktig info

Buden är bindande och serviceavgiften debiteras på alla objekt. Eventuella avvikelser från likvärdiga begagnade varor beskrivs under sektionen Anmärkningar i beskrivningen på objektet och därmed ansvarar inte PS för avvikelsen.
Objektet är EJ TESTAT av auktionsfirman om inget annat sägs i objektsbeskrivningen. Objektsbeskrivningen är framtagen efter bästa möjliga förmåga men är ej bindande i detalj.
OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Frakt ej möjlig på detta objekt

Viktig info

Betalning skall vara oss tillhanda innan utlämning kan ske så betala i god tid. Betalningskvittens från bank och fakturauppgifter skall medtagas vid utlämningstillfället. 
Köparen skall själv på utsatt tid ombesörja hämtning, lastning, ev. nedmontering / emballering av objektet.

OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Avyttring

Avyttring innebär att en uppdragsgivare har gods de önskar sälja. Det kan t ex vara ett förråd/lager som behövs tömmas, eller att bolaget har strukturerat om och inte behöver kontorsplatser/utrustning/mm längre. Detta skiljer sig från en konkursförsäljning då det är en frivillig försäljning.