Auktionen avslutas

Onsdag, 2022-06-29 11:12

Auktionen avslutad

Lägg till i kalender
Lägg till i Google Kalender Lägg till i Apple Kalender Lägg till i Outlook

Du kan här lägga in en påminnelse i din kalender innan auktionen avslutas

Har du något du vill sälja
 

Hos oss är det
 

Snabbt - Enkelt - Smidigt

SÄLJ MED PS

Volvo Amazon 123 GT - 1967 (reparationsobjekt)

  • 906846
  • 15392 Hölö

En hållbar handling

Klimatavtrycket för ett motsvarande nyproducerat objekt är ca 5040kg CO2 . Som jämförelse släpper hushållen i Sverige ut ungefär 7000kg per person årligen. Klicka här för att läsa mer

Info Frakt Visning Utlämning Auktionstyp
Fabrikat Volvo
Modell 130
Registreringsnummer FMN512
Chassinummer/VIN 236289
Årsmodell 1967
Tillverkningsår 1967
Mätarställning (km) 99155
Motor 1.8
Motoreffekt 96
Växellåda Manuell
Drivmedel Bensin
Tjänstevikt (kg) 1050
Max släpvagnsvikt, B-körkort (kg) 3500
Antal nycklar 1
Sittplatser 5
Servicehistorik Inga uppgifter
Fordonsstatus Avställd
Besiktad (datum) 2019-06-20
Besiktas senast December-April
Skick på däck Okänt
Fabrikat däck Okänt
Skick på objekt Reparationsobjekt

Klassiker Volvo Amazon 123GT reparationsobjekt + reservdelsbil

  • Reparationsobjekt med motor, växellåda, bakaxel
  • Reservdelsbil (Amazon 121 -67) ingår, reg nr FKU677
  • Vissa nya detaljer finns, 123GT emblem, främre blinkers och överdel till instrumentbräda finns

Viktig info

Buden är bindande och serviceavgiften debiteras på alla objekt. Eventuella avvikelser från likvärdiga begagnade varor beskrivs under sektionen Anmärkningar i beskrivningen på objektet och därmed ansvarar inte PS för avvikelsen.
Objektet är EJ TESTAT av auktionsfirman om inget annat sägs i objektsbeskrivningen. Objektsbeskrivningen är framtagen efter bästa möjliga förmåga men är ej bindande i detalj.
OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Önskas transporthjälp (endast inom Sverige), kontakta ansvarig handläggare.

Viktig info

Betalning skall vara oss tillhanda innan utlämning kan ske så betala i god tid. Betalningskvittens från bank och fakturauppgifter skall medtagas vid utlämningstillfället. 
Köparen skall själv på utsatt tid ombesörja hämtning, lastning, ev. nedmontering / emballering av objektet.

OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Avyttring

Avyttring innebär att en uppdragsgivare har gods de önskar sälja. Det kan t ex vara ett förråd/lager som behövs tömmas, eller att bolaget har strukturerat om och inte behöver kontorsplatser/utrustning/mm längre. Detta skiljer sig från en konkursförsäljning då det är en frivillig försäljning.