Volvo Lastbilar FH 16.1 I-Shift, 550hk, 2015
Teknisk info:
Upplysning: Kredit köp
Fordonsår: 2015
Identifieringsnummer: YV2RT60C5FA780985
Yrkesmässig trafik: Godstrafik
Senast godkända besiktning: 2022-01-28
Mätarställning vid senast besiktning: 782140 km
Besiktigas senast: 2022-12-31
Körförbud: 2023-01-01
Körförbudorsak: Utebliven kontrollbesiktning
Årskatt: 500 kr
Längd: 8400 mm
Bredd: 2540 mm
Höjd: 3941 mm
Totalvikt: 27000kg
Max lastvikt: 14430 kg
Tillåten lastvikt: 14430 kg
Euro 6
Övrig info: Repor, skav, skador på kaross finns runt om fordonet enligt bilder i bildserien. När auktionsfirman var på plats för dokumentering så var batterierna urladdade. Batterierna skall laddas och aktuell mätarställning kommer uppdateras samt film på när lastbilen är igång kommer. Fordonet bedöms vara i ganska så slitet skick. Reparationer och allmän genomgång rekommenderas av köparen.