Auktionen avslutas

Söndag, 2022-11-20 21:18

Auktionen avslutad

Lägg till i kalender
Lägg till i Google Kalender Lägg till i Apple Kalender Lägg till i Outlook

Du kan här lägga in en påminnelse i din kalender innan auktionen avslutas

Har du något du vill sälja
 

Hos oss är det
 

Snabbt - Enkelt - Smidigt

SÄLJ MED PS

Cirkulationspump Wilo Stratos Maxo 50/0,5-16

En hållbar handling

Klimatavtrycket för ett motsvarande nyproducerat objekt är ca 5889kg CO2 . Som jämförelse släpper hushållen i Sverige ut ungefär 7000kg per person årligen. Klicka här för att läsa mer

Info Frakt Visning Utlämning Auktionstyp
Skick på objekt Ny/oanvänd

CIRKULATIONSPUMP STRATOS MAXO 50/0,5-16 WILO

Våt smart-pump i enkelutförande, levereras komplett med inbyggt motorskydd, larmutgång, anslutning 0-10 V, till-frånslag av pump, extern driftindikering. Försedd med permanentmagnetmotor, funktion för flödesbegränsning och påbyggd frekvensomformare. Mätning av kyl- och värmeenergi möjlig tillsammans med sensor (tillbehör). Energioptimeringsfunktion Dynamic Adapt Plus. Tillsammans med CIF-modul (tillbehör) förberedd för anslutning till byggnadsautomation, gränssnitt CAN, LON, BACnet eller Modbus.

Art. nr. 5758759

Lev. Art. nr. 2164591

EAN. Art. nr. 4048482746876

Modell     50/0,5-16 
Anslutning     DN50 
Bygglängd     340 mm
Spänning     230 V
Fas     1 
Tryck     PN10 bar
Fläns     Ja 
Min temperatur     -10 °C
Max temperatur     110 °C
Tvillingpump     Nej 
Pumptyp     Våt 

 

Viktig info

Buden är bindande och serviceavgiften debiteras på alla objekt. Eventuella avvikelser från likvärdiga begagnade varor beskrivs under sektionen Anmärkningar i beskrivningen på objektet och därmed ansvarar inte PS för avvikelsen.
Objektet är EJ TESTAT av auktionsfirman om inget annat sägs i objektsbeskrivningen. Objektsbeskrivningen är framtagen efter bästa möjliga förmåga men är ej bindande i detalj.
OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Objektet skickas automatiskt då frakt ingår, till närmsta utlämningsställe, för den registrerade adressen. För företag skickas objektet direkt till den registrerade adressen (endast inom Sverige). 
Vi skickar vanligtvis din vara inom 5-7 arbetsdagar efter erhållen betalning

Vill ni ha objektet till en annan leveransadress, ändra denna på ditt konto innan du lägger bud.
 

Viktig info

Betalning skall vara oss tillhanda innan utlämning kan ske så betala i god tid. Betalningskvittens från bank och fakturauppgifter skall medtagas vid utlämningstillfället. 
Köparen skall själv på utsatt tid ombesörja hämtning, lastning, ev. nedmontering / emballering av objektet.

Gällande ej hämtade objekt i PS lokaler så har PS rätt att debitera upp 2500 kr ex moms / vecka per objekt

OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Överskottsgods

Vissa bolag har ett överskott på vissa varor, t ex handverktyg, som de behöver hjälp med att sälja av. PS agerar då som en extra försäljningskanal för uppdragsgivaren.

Auktionerna kännetecknas ofta av stora volymer, låga reservationspriser och fri frakt.

Detta skiljer sig från en konkursförsäljning då det är en helt frivillig försäljning.