Auktionen avslutas

Onsdag, 2023-02-22 13:37

Auktionen avslutad

Lägg till i kalender
Lägg till i Google Kalender Lägg till i Apple Kalender Lägg till i Outlook

Du kan här lägga in en påminnelse i din kalender innan auktionen avslutas

Har du något du vill sälja
 

Hos oss är det
 

Snabbt - Enkelt - Smidigt

SÄLJ MED PS

TRIPL Urban Cargo

  • 988936
  • 58572 Ljungsbro

En hållbar handling

Klimatavtrycket för ett motsvarande nyproducerat objekt är ca 7115kg CO2 . Som jämförelse släpper hushållen i Sverige ut ungefär 7000kg per person årligen. Klicka här för att läsa mer

Info Frakt Visning Utlämning Auktionstyp
Fabrikat TRIPL Urban Cargo
Modell TRIPL EWII
Registreringsnummer JEL99G
Chassinummer/VIN UKE01AA0EJJ000611
Årsmodell 2020
Tillverkningsår 2020
Motor 5,4 hk
Mätarställning (km) Se bilder
Motoreffekt 4 kw
Servicehistorik Service har ej behövts
Skick på objekt Bra

Specifikationer

varumärke EWII Modell TRIPL.

Fart 45 km / 4 kW (5,4 hk).

Vikt301 kg.

Batteri LiFe Po4 (LFP).

Räckvidd 100 km Laddningstid 8 timmar.

TRIPL är en elektrisk lastsskoter tillverkad av ett företag från Danmark i samarbete med den tyska el- scooterproducenten Govecs . Scootern är ett mycket robust fordon med en unik design som gör det möjligt för scootern att vara snabb, smidig och bekväm i städerna. Fordonets höga tillgänglighet innebär att det kan bidra till att lindra trafikstockningar i större städer.

TRIPL scootern har en rymlig lasthållare som rymmer stora paket.

TRIPL är tillverkad helt av högkvalitativa komponenter. Batterierna levereras av SAMSUNG SDI och produceras till kompromisslös standard.

En frysbox av märket: ECF-40 Evercool följer med den är i bra begagnat skick.

Viktig info

Buden är bindande och serviceavgiften debiteras på alla objekt. Eventuella avvikelser från likvärdiga begagnade varor beskrivs under sektionen Anmärkningar i beskrivningen på objektet och därmed ansvarar inte PS för avvikelsen.
Objektet är EJ TESTAT av auktionsfirman om inget annat sägs i objektsbeskrivningen. Objektsbeskrivningen är framtagen efter bästa möjliga förmåga men är ej bindande i detalj.
OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Frakt ej möjlig på detta objekt

Viktig info

Betalning skall vara oss tillhanda innan utlämning kan ske så betala i god tid. Betalningskvittens från bank och fakturauppgifter skall medtagas vid utlämningstillfället. 
Köparen skall själv på utsatt tid ombesörja hämtning, lastning, ev. nedmontering / emballering av objektet.

Gällande ej hämtade objekt i PS lokaler så har PS rätt att debitera upp 2500 kr ex moms / vecka per objekt

OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Avveckling

Ett bolag ska lägga ner en del av sin verksamhet och behöver då hjälp med att tömma lokaler och sälja av utrustning de inte längre behöver. Detta skiljer sig från en konkursförsäljning då det är en frivillig försäljning.