Auktionen avslutas

Torsdag, 2025-12-18 12:50

4D 21H 54M

Lägg till i kalender
Lägg till i Google Kalender Lägg till i Apple Kalender Lägg till i Outlook

Du kan här lägga in en påminnelse i din kalender innan auktionen avslutas

SERVICEAVGIFT: 12% av vinnande bud , minst 160 SEK (EXKL 25% MOMS)

Nuvarande bud

7 000 SEK

7000 SEK = 642.53 EUR

exkl 25% moms

Reservationspris ej uppnått

DITT BUD MÅSTE VARA MINST 7 100 SEK

SEK

Har du några frågor om objektet?

Joakim Alriksson

Har du något du vill sälja
 

Hos oss är det
 

Snabbt - Enkelt - Smidigt

SÄLJ MED PS

Snöskoter Polaris Indy Ulta Touring -1997

  • 992773
  • 90130 Umeå

En hållbar handling

Klimatavtrycket för ett motsvarande nyproducerat objekt är ca 1423kg CO2 . Som jämförelse släpper hushållen i Sverige ut ungefär 7000kg per person årligen. Klicka här för att läsa mer

Info Frakt Visning Utlämning Auktionstyp
Fabrikat Polaris
Modell POLARIS INDY ULTRA TOURI
Registreringsnummer BMX871
Chassinummer/VIN 3144869
Tillverkningsår 1997
Motor 3-cylindrig 78 kW
Mätarställning (km) 6835km
Servicehistorik Saknas

Fin touringskoter från 1997.

3-cylindrig motor med 78kw (ca 105hk)

Fabrikat: Polaris

Modell: Indy Ultra Touring

Mätarställning: 6835km (enlitg mätare)

 

Utrustning:

Elstart
Handtagsvärme fram och bak
Tumvärme
Packväska
Extra variatorrem

Anmärkningar

Startar enkelt, bra skick för sin ålder.

Tejpad dyna samt spricka i dyna, se bilder.

Spricka i rutan, se bild.

Viktig info

Buden är bindande och serviceavgiften debiteras på alla objekt. Eventuella avvikelser från likvärdiga begagnade varor beskrivs under sektionen Anmärkningar i beskrivningen på objektet och därmed ansvarar inte PS för avvikelsen.
Objektet är EJ TESTAT av auktionsfirman om inget annat sägs i objektsbeskrivningen. Objektsbeskrivningen är framtagen efter bästa möjliga förmåga men är ej bindande i detalj.
OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Frakt ej möjlig på detta objekt

I.V.P

Ingen visning planerad.

Utlämning sker efter överenskommelse med säljaren, senast sju dagar efter avslutad auktion.

Kontakta handläggaren för kontaktuppgifter till säljaren. Handläggare Joakim Alriksson 0720-661198, joakim.alriksson@ps.se

Viktig info

Betalning skall vara oss tillhanda innan utlämning kan ske så betala i god tid. Betalningskvittens från bank och fakturauppgifter skall medtagas vid utlämningstillfället. 
Köparen skall själv på utsatt tid ombesörja hämtning, lastning, ev. nedmontering / emballering av objektet.

Gällande ej hämtade objekt i PS lokaler så har PS rätt att debitera upp 2500 kr ex moms / vecka per objekt

OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Avyttring

Avyttring innebär att en uppdragsgivare har gods de önskar sälja. Det kan t ex vara ett förråd/lager som behövs tömmas, eller att bolaget har strukturerat om och inte behöver kontorsplatser/utrustning/mm längre. Detta skiljer sig från en konkursförsäljning då det är en frivillig försäljning.