Auktionen avslutas

Torsdag, 2023-09-14 15:07

Auktionen avslutad

Lägg till i kalender
Lägg till i Google Kalender Lägg till i Apple Kalender Lägg till i Outlook

Du kan här lägga in en påminnelse i din kalender innan auktionen avslutas

Har du något du vill sälja
 

Hos oss är det
 

Snabbt - Enkelt - Smidigt

SÄLJ MED PS

Garderobsystem Enwex

  • 998683
  • 93177 Skellefteå
Info Frakt Visning Utlämning Auktionstyp

Mycket fint Garderobsystem & Mottagningsdisk för ex samlingslokaler, idrottsarenor, konferensanläggningar, möteslokaler, danshak, mm.

OBS: Objektet skall bort så det finns ingen reservation.

 

Garderobsystemet av ENWEX är uppdelade i 7 sektioner som står stadigt men löst på golvet. 6 av 7 sektioner har en täckt kortsida.  

Allt går att montera ner om man vill.

2 st Enkelsidigt klädställ. Djup 43 cm x Bredd 131 cm x höjd ca 175 cm. 6 st dubbelkrokar + stång för klädgalgar.

2 st Enkelsidigt klädställ. Djup 43 cm x Bredd 2 meter x höjd ca 175 cm. 10 st dubbelkrokar + stång för klädgalgar.

4 st Dubbelsidigt klädställ. Djup 86 cm x Bredd 3.73 meter x höjd ca 175 cm. 32 st dubbelkrokar + stång för klädgalgar.

 

Mottagningsdisken har en front i röd metall och bordsskiva/övrigt i trä. Delbar. Skruvad i golv.

Disken har en totalbredd på ca 6.40 meter. 

Bordsskivan är 68 cm djup.

Höjden är 1 meter.

 

Det är upp till köparen själv att montera ner och ordna frakt. Medtag verktyg och bärhjälp.

 

OBS: Troligtvis kommer disken och klädställ att flyttas en bit i lokalen och det kan innebära att ex mottagningsdisken kommer att delas. 

Objektet är i markplan.

 

 

Viktig info

Buden är bindande och serviceavgiften debiteras på alla objekt. Eventuella avvikelser från likvärdiga begagnade varor beskrivs under sektionen Anmärkningar i beskrivningen på objektet och därmed ansvarar inte PS för avvikelsen.
Objektet är EJ TESTAT av auktionsfirman om inget annat sägs i objektsbeskrivningen. Objektsbeskrivningen är framtagen efter bästa möjliga förmåga men är ej bindande i detalj.
OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Frakt ej möjlig på detta objekt

Viktig info

Betalning skall vara oss tillhanda innan utlämning kan ske så betala i god tid. Betalningskvittens från bank och fakturauppgifter skall medtagas vid utlämningstillfället. 
Köparen skall själv på utsatt tid ombesörja hämtning, lastning, ev. nedmontering / emballering av objektet.

OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Avyttring

Avyttring innebär att en uppdragsgivare har gods de önskar sälja. Det kan t ex vara ett förråd/lager som behövs tömmas, eller att bolaget har strukturerat om och inte behöver kontorsplatser/utrustning/mm längre. Detta skiljer sig från en konkursförsäljning då det är en frivillig försäljning.