Auktionen avslutas

Torsdag, 2017-11-23 14:47

Auktionen avslutad

Lägg till i kalender
Lägg till i Google Kalender Lägg till i Apple Kalender Lägg till i Outlook

Du kan här lägga in en påminnelse i din kalender innan auktionen avslutas

Har du något du vill sälja
 

Hos oss är det
 

Snabbt - Enkelt - Smidigt

SÄLJ MED PS

Nytt visningshus Anebyhus Pantheon 165m² för demontering hus, villa

  • 431752
  • 43149 Mölndal

En hållbar handling

Klimatavtrycket för ett motsvarande nyproducerat objekt är ca 512070kg CO2 . Som jämförelse släpper hushållen i Sverige ut ungefär 7000kg per person årligen. Klicka här för att läsa mer

Info Frakt Visning Utlämning

Nu finns det möjlighet att förvärva ett enastående fräckt och fantastiskt visningshus ifrån Anebyhus, med en boyta om ca 165m2, med snedtaket inräknat,

Husets nypris 5.200.000 SEK.

Samtliga maskiner och vitvaror samt el ingår med huset. Eventuella visningsmöbler ingår inte.

Huset står idag uppställt för visning i Göteborg, och kan visas efter överenskommelse.

Köparen stär själv för demonteringen enligt dom gällande regler och föreskrifter som gäller enligt bif dokument.

Huset skall vara demonterat och borttransporetat innan den 31/12 -17.

Broschyr | Regler vid nedmontering och borttransport av visningshus

Viktig info

Buden är bindande och serviceavgiften debiteras på alla objekt. Eventuella avvikelser från likvärdiga begagnade varor beskrivs under sektionen Anmärkningar i beskrivningen på objektet och därmed ansvarar inte PS för avvikelsen.
Objektet är EJ TESTAT av auktionsfirman om inget annat sägs i objektsbeskrivningen. Objektsbeskrivningen är framtagen efter bästa möjliga förmåga men är ej bindande i detalj.
OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Frakt ej möjlig på detta objekt

Viktig info

Betalning skall vara oss tillhanda innan utlämning kan ske så betala i god tid. Betalningskvittens från bank och fakturauppgifter skall medtagas vid utlämningstillfället. 
Köparen skall själv på utsatt tid ombesörja hämtning, lastning, ev. nedmontering / emballering av objektet.

OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.